ساخت و نصب انواع سازه های بتنی و فلزی پروژه های ساختمانی، صنعتی و سازه های خاص

پروژه های ساختمانی

بخش عمده‌ای از ساختمان‌ها مرتبط با کاربری مسکونی-اداری و تجاری می‌باشد. این ساختمان‌ها که بصورت فلزی و بتنی قابل اجراست، لازم است مطابق با آیین‌نامه‌های ملی و ضوابط مهندسی احداث گردد. به منظور دستیابی به این مهم، کارشناسان این شرکت آمادگی دارند در کلیه مراحل طراحی و اجرا و همچنین بصورت مدیریت پیمان همراه کارفرمایان محترم باشند.

ساختمان های صنعتی و خاص

ساختمان‌های صنعتی و خاص شامل کلیه ساختمان‏های پیش ساخته و سازه‌های صنعتی برای کارخانه‌های تولید، انبارها، کارگاه‌های جوشکاری، گیاهان، بسته بندی گوشت، کارخانه‌های فرآوری، مراکز بازیافت، کارخانه‌های چوب و انبارها، آشیانه هواپیما، پایانه‌های کامیون، ساختمان‌های نفت و گاز، ذخیره سازی تجهیزات، پارک‌های صنعتی و غیره می‏شود. هر ساختمان فلزی را می‌توان سفارش داد تا متناسب با شرایط ساختمانی صنعتی مربوطه طراحی  و ساخته شود. در ادامه، چند توصیف مختصر از انواع عمده سازه‏های صنعتی ارائه شده است:

ساختمان سوله انبار / توزیع

این ساختمان‌ها از چند صد متر تا صدها هزار متر مربع می‍توانند وسعت داشته باشند. برای این نوع از ساختمان‌ها از سوله‌های تک طبقه، که عمدتا برای انبارداری و توزیع کالا می‌باشد، استفاده می‌شود. این ساختمان‌ها همچنین دارای سقف‌های خرپا، شیبدار یا قوسی هستند و همچنین دارای درب‌ها و پارکینگ‌های بزرگ برای جای دادن تریلرها و کامیون‌ها هستند. آنها ممکن است مقدار کمی فضای اداری داشته باشند و ممکن است توسط وسائل نقلیه ریلی در آنها به انتقال وسایل پرداخته شود.

سازه های صنعتی اسکلت فلزی (بعنوان مثال ساختمان‌های صنعتی سنگین)

این ساختمان‌ها معمولا دارای امکاناتی از قبیل برق سه فاز، خط کانال سنگین، خطوط هوای فشرده و یا خطوط هوایی، مجاری انتقال برق، سیستم تهویه با ظرفیت بالا و سیستم‌های اگزوز، تخلیه و زهکشی کف، مخازن ذخیره سازی و جرثقیل‌ها می‌باشند. این امکانات برای نصب تجهیزات تخصصی مورد استفاده برای تولید کالاها یا مواد در نظر گرفته شده است.

تبرید / ذخیره سازی سردخانه

ساختمان‌های تخصصی که برای  توزیع مواد غذایی استفاده می‌شود معمولا دارای امکانات تخصصی صنعتی مجهز برای نگهداری ظرفیت‌های بزرگ ذخیره سازی سرد و یا فضای یخچال می‌باشد.

مرکز خدمات مخابراتی / داده (بعنوان مثال مراکز سوئیچینگ، مراکز سایبر، امکانات میزبانی وب، مراکز مخابراتی)

این ساختمان‌های صنعتی بسیار تخصصی در نزدیکی خطوط اصلی ارتباطات واقع شده‌اند تا اجازه دسترسی به یک منبع برق بسیار بزرگ و برق اضافی را فراهم کنند که قادر به تأمین سرورهای رایانه‌ای گسترده و تجهیزات سوئیچینگ مخابراتی باشد. آنها معمولا دارای دال‌های بتنی بسیار قوی جهت تحمل وزن تجهیزات، و همچنین ژنراتورهای پشتیبان و سیستم‌های تهویه مطبوع ویژه هستند.

ساختمانهای فلکس  (توزیع فضاهای صنعتی)

این نوع ساختمان‌ها می‌تواند استفاده‌های مختلفی داشته باشد، معمولا در یک مرکز واحد، فضاهای مختلفی از جمله فضای اداری، تحقیق و توسعه، خرده فروشی، نمایشگاه، تولید نور و حتی استفاده‌های انبار و توزیع کوچک می‌باشد. آنها معمولا دارای سقف‌های کوتاه (کمتر از ۱۸ فوت) و فضای اداری بیشتری نسبت به سایر قسمت‌های صنعتی هستند.

ساختمان های سبک ساخت و تولید

کارخانه سبک که نیاز به سایت فیزیکی فزاینده و نیاز فضا به طور معمول توسط ساختمان های صنعتی پرقدرت نداشته باشد می‌تواند در ساختمان های فلکس باشد.

ساختمان های تحقیق و توسعه

صنایع با تکنولوژی پیشرفته مانند کامپیوتر، الکترونیک و بیوتکنولوژی، ساختمان‌های فلکس را ترجیح می‌دهند، زیرا آنها در یک محل از جمله دفتر اداری، تولید و فضای انبار استفاده می‌کنند. امروزه بسیاری از این فضاها به پارک‌های تجاری پردیس با محوطه سازی، طراحی معماری مشترک و بسیاری از پارکینگ‌های سطح و فضای باز تبدیل می‌شوند.